Fredag d. 26. april kl. 17:00
til 28. april 2024 kl. 14:00
til 28. april 2024 kl. 14:00
'Lev og Lær' i Økosamfund - Social Bæredygtighed
I Lev og Lær weekenderne bor man sammen, i et økosamfund, hvor man fordyber sig indenfor en dimensi…
Lørdag d. 27. april kl. 23:00
til 28. april 2024 kl. 08:00
til 28. april 2024 kl. 08:00
BEDSIDE's NASTY BEACH PARTY @ DEN ANDEN SIDE
🌴☀️🐬Bedside is hereby inviting you to welcome the summer season with a blast of a NASTY BEACH PARTY…
Søndag d. 28. april kl. 10:00 - 13:00
BRUNCH I FOLKETS
Tag din ven, familie og nabo i hånden og spis en lækker vegetarisk tallerken.
Voksen 50 kr. Barn 3…
Søndag d. 28. april kl. 12:00 - 16:30
Workshops & Sønderjysk Kaffebord // Workshops & All-You-Can-Eat Dessert
[Dansk]
Kom og vær med til en skøn eftermiddag med kreativitet, fællesskab og lækre desserter d.…
Søndag d. 28. april kl. 13:00 - 17:00
#cryptohagen
for English, see our website https://cryptohagen.dk/)
-----
#privatliv også i skolerne
Omkring…
Søndag d. 28. april kl. 15:00 - 18:00
Banner painting for 1. May - Forum for Prison Abolition
Come join Forum for Prison Abolition in making banners for our abolitionist block at the anti-fasci…
Søndag d. 28. april kl. 18:00 - 20:00
Sunday Borscht
Join the dinner on Sunday in support of Solidarity Collectives.
Solidarity Collectives is an ant…
Gentagende events
Seneste events
Alle events
Fredag d. 26. april
17:00
'Lev og Lær' i Økosamfund - Social Bæredygtighed
Hallingelille Økosamfund
Lørdag d. 27. april
21:00
DUBFABRIKKEN: 2000F meets Doktor Lond in a dub conference style
BolsjeFabrikken
Søndag d. 28. april
10:00
BRUNCH I FOLKETS
Folkets Hus
Mandag d. 29. april
13:00
Teach-in at RUC: "Settler Colonialism and Indigenous Epistemology" with Buthaina Shaheen
Roskilde Universitet
Tirsdag d. 30. april
18:30
Aftenskole på K44; Konflikthåndtering og genoprettende cirkler
Kapelvej 44
Onsdag d. 1. maj
09:00
Anarkistisk 1. Maj. Bruch 2024
Bogcaféen Halmtorvet
Torsdag d. 2. maj
18:00
Dansktop på Speed, Stjernevask, Beskidt Service
Ungdomshuset (kbh)
Fredag d. 3. maj
20:00
K Town on Wheels
Makværket
Lørdag d. 4. maj
09:00
Sydfyns FESTIVAL for Kreativ Bevægelse
CirkusRummet
Søndag d. 5. maj
10:00
Brunch i Folkets
Folkets Hus
Mandag d. 6. maj
16:00
DISRUPT! Workshop with PalAction
TBA (To Be Announced)
Onsdag d. 8. maj
08:00
Block Tesla – Disrupt Elon (Berlin)
Grünheide
Torsdag d. 9. maj
13:00
🍉Bustur til Malmø den 9. maj/Bustrip to Malmö 9th of May 🍉
Uspecificeret sted
Fredag d. 10. maj
19:30
Jessica Karuhanga: ground and cover me
Warehouse9
Lørdag d. 11. maj
13:00
PrivacyAarhus
Fairbar
Søndag d. 12. maj
13:00
ÅRETS FØRSTE HUSMØDE I SOLIDARITETSHUSET
Solidaritets huset
Mandag d. 13. maj
16:00
GENOPRET KBH_May meet up: Øvesession i genoprettende cirkler / Practice session in restorative circles
Folkets Hus
Tirsdag d. 14. maj
18:30
Aftenskole på K44; Kollektivisme
Kapelvej 44
Onsdag d. 15. maj
18:00
Talk with Gabriel Kuhn: The Individual vs. the Collective 2024
Bogcaféen Halmtorvet
Torsdag d. 16. maj
15:30
Det hyler hult helt nede fra halsen
Café Oskar
Fredag d. 17. maj
19:00
Perpektiver for en anden verden
Folkets Hus
Lørdag d. 18. maj
10:00
12 Hour Animal Liberation Square
Kultorvet
Søndag d. 19. maj
10:00
Brunch i Folkets
Folkets Hus
Tirsdag d. 21. maj
15:00
Democratizing the Danish University
CSS room 1.1.02
Torsdag d. 23. maj
15:30
Blues - men mest ballader
Café Oskar
Fredag d. 24. maj
17:00
'Lev og Lær' i Økosamfund - Økologisk bæredygighed
Friland
Lørdag d. 25. maj
12:00
Rotteræs på Cykeltutten
Cykeltutten
Mandag d. 27. maj
19:00
AKTIVISTMØDE / ACTIVIST MEETING
Ungdomshuset (Odense)
Tirsdag d. 28. maj
18:30
Aftenskole på K44; Bypolitik
Kapelvej 44
Torsdag d. 30. maj
15:30
Jeg har bladet blade bare for at bo lidt bedre
Café Oskar
Fredag d. 31. maj
15:00
Talk body to me – how would you move if you had everything you need?
Warehouse9
Mandag d. 3. juni
17:30
Fællesmøde i XR København
Greenpeace Office
Onsdag d. 5. juni
15:00
Analog Netværk Aarhus
Sager der Samler
Torsdag d. 6. juni
19:00
K-TOWN POWERVIOLENCE MAFIA PRÆSENTERER: JOBSTOPPER GIGS VOL. 1
Ungdomshuset (kbh)
Tirsdag d. 11. juni
17:00
Forum for Prison Abolition: Monthly Assembly
Folkets Hus
Onsdag d. 12. juni
16:30
GENOPRET KBH_June meet up: Netværksmødet / Networkmeeting
Folkets Hus
Fredag d. 14. juni
15:00
Fælles tur til Pulp Fiction
Gerritsplads
Lørdag d. 15. juni
06:00
Take Concrete Action - Pulp Fiction
Take Concrete Action
Torsdag d. 20. juni
15:00
Sommerhøjskole - Et pengesystem for alle & en økonomi for fremtiden
Vestjyllands Højskole
Lørdag d. 22. juni
13:00
FN's Flygtningedag / UN World Refugee Day
Kærshovedgård Udrejsecenter
Lørdag d. 13. juli
12:00
Mangfoldighedsfestival // Diversity Festival
Munke Mose Park (Odense)
Onsdag d. 17. juli
06:00
BornHack 2024
BornHack
Lørdag d. 3. aug.
09:00
Cykeltur til Freilauf Camp 24
Cykeltutten
Lørdag d. 17. aug.
13:00
GLORÅB RæS 2024
Glorupvej 44
Torsdag d. 29. aug.
16:00
GENOPRET KBH_August meet up: Øvesession i genoprettende cirkler / Practice session in restorative circles
Folkets Hus
Tirsdag d. 3. sept.
14:00
Peacekeeper træning
Magneten, Teaterøen